Ako Gréci objavujú Bitcoin v superrýchlom konaní

Gréci si v poslednom čase úžívajú pozornosť médií po celom svete. Keďže Kryptomena sa zaoberá hlavne Bitcoinom, pozreli sme sa na to ako si Bitcoin vedie v Grécku počas týchto krízových časov.

Kategória: Politika a právo Témy: Bitcoin bitcoin.de bitstamp EU euro Európa Grécko kapitalizmus kryptomena zlato

Ako sme spomínali, nielen banky, ale aj Western Union zatvorili svoju prevádzku a ľudia v Grécku ostali na minimálne tento týždeň bez prístupu k svojmu účtu v banke. Výber z bankomatov je značne obmedzený a určite bude ku koncu týždňa v Aténach a ďalších gréckych mestách poriadne horúco. Pozrime sa teda ako reaguje grécky ľud na túto situáciu vo vzťahu k Bitcoinu.

Všetky veľké stránky, kde sa obchoduje s bitcoinmi, hlásia obrovský nárast dopytu zo strany Grécka. Desaťnásobne stúpol počet Grékov, ktorí nakupujú bitcoiny na obchodnom portáli Bitcoin.de. Obchody na najznámejšej bitcoinovej burze v Európe, Bitstamp, stúpli o 79% oproti ich desať-týždňovému priemeru.

Dokonca aj na čínskych burzách stúpol počet gréckych užívateľov o takmer 50% a poľský Bitcurex je zaplavený emailami Grékov, ktorí sa pýtaju, či je Bitcoin v EU legálny a či môžu Bitcurex použiť ako bankový účet, alebo či má Bitcurex v Grécku nejaké bankomaty. Bitcurex zašiel tak ďaleko, že kvôli situácii v Grécku dal poplatky pre všetkých Grékov na 3 mesiace na nulu.

Hlavným problémom Grécka je v tejto situácii, že miesta, kde sa dá platiť za Bitcoin v tomto 11 miliónovom štáte, sú tak sporadické, že ho v tomto prekonáva dokonca aj Slovensko a ako všetci vieme na Slovensku je to s Bitcoinom viac ako tragické – ale o tom v samostatnom článku, ktorý pripravujem.

Samozrejme, v celom Grécku nie je mnoho bitcoinových automatov alebo bitcoin bankomatov. Je ich… jeden.

Takže, je čo doháňať. Ale nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie a myslím si, že aj táto kríza pomôže k rozšíreniu Bitcoinu v Grécku. A možno to tak aj malo byť. Alebo?

Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár