Deti môžu hrať Minecraft a zároveň získať bitcoiny

PlayMC spustili Minecraft server, na ktorom je za hranie hráč odmeňovaný menou, ktorá pripomína Bitcoin.

Kategória: Zábava Témy: Bitcoin kryptomena Minecraft

Minecraft je veľmi populárna hra medzi mladými hráčmi a nielen nimi. Konkrétne ide o tretiu najpredávanejšiu hru v histórii – predalo sa jej viac ako 60 miliónov kópii. Zjednodušene povedané, ide v nej o budovanie rôznych svetov z blokov, ktoré pripomínajú Lego kocky.

Minecraft svety a bitcoiny sú zaujímavou kombináciou. Server PlayMC používa v Minecraft svetoch pluginy, ktoré pridávajú do hry rôzne úlohy a ako odmenu pre hráčov za splnenie týchto úloh,  hráči získavajú odmenu v mene, ktorá pripomína Bitcoin.

Síce nejde o kryptomenu Bitcoin, no jednotkami ju kopíruje a to z dôvodu, že sa dá nahratá suma, po prekonaní určitého limitu, vybrať ako skutočné bitcoiny, ktoré vám budú zaslané na vašu bitcoinovú adresu.

PlayMC, okrem odmien za splnenie úloh v hre Minecraft, odmeňuje hráčov aj za písanie blogov, nahlasovanie chýb v hre, moderovanie a správu servera a ďalšie činnosti.

Nejde o prvý Minecraft server venovaný Bitcoinu, no ide o prvý, ktorý je špecificky orientovaný iba na deti, čo má v konečnom dôsledku pozitívny efekt a deťom sprostredkuje prvé stretnutie s touto kryptomenou v ich dôvernom prostredí Minecraftu, ktorý poznajú a možno v nich naštartuje túžbu vyskúšať Bitcoin aj mimo Minecraft sveta.

Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár