Po Silk Road prevzala žezlo Agora

Agora znamená v gréčtine trhovisko. Agora, ktorá je prístupná cez Tor na darknete je síce trhovisko, ale tričká a krovky tam nehľadajte.

Kategória: Krimi Témy: bezpečnosť Bitcoin drogy kapitalizmus kriminalita kryptomena libertarianizmus sloboda

Koncom minulého roka podnikla FBI zásah proti čiernemu trhu Silk Road, webu, ktorý slúžil na predaj a kúpu všetkého od drog, cez zbrane až po objednávanie vrážd. Práve nedokonalá objednávka vraždy priviedla FBI na identitu majiteľov a títo momentálne čelia viacnásobným obvineniam, vrátane ex-člena Bitcoin Foundation, Charlieho Schrema. Písali sme o tom podrobnejšie na Kryptomene v tomto a tomto článku.

Agora nie je jediný čierny market na trhu, kde akceptujú výlučne Bitcoin. Je ich viacero, ale práve Agora sa aj vďaka tomu, že nebola ešte cracknutá a žiadne heslá a údaje odcudzené, tak si získala na popularite.

Je to hlavne tým, že autori sú dosť ostrieľaní internetoví piráti, takže čo sa týka bezpečnosti nespoliehajú sa iba na Tor a aj za daň, ktorou je častý výpadok spojenia a iné neduhy, ktoré spojenie “naokolo” prináša, ide o dosiaľ neporazený čierny trh prístupný cez Tor.

Mimochodom v počte “vecí” na predaj prekonala Agora už aj legendárny Silk Road a v priebehu štyroch mesiacov vzrástol počet ponúk na predaj o viac ako dvojnásobok na súčasných viac ako 16 000 položiek.

O chod tohto trhoviska sa stará viacero administrátorov, ktorí boli súčasťou Silk Road. Registrácia je v súčasnosti možná iba na odporúčací kód od už registrovaného užívateľa.

Na rozdiel od Silk Road, nie je možné na Agore ponúkať zbrane hromadného ničenia, objednávky vrážd, zastrašovania a únosov, detské porno, jedy, video alebo zvukové záznamy vrážd, úmrtí, týrania a znásilnení. Samozrejme drogy a zbrane majú zelenú a tvoria drvivú väčšinu záujmu.

Zdroj: Wired
Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár