Facebook schválil prvé aplikácie umožňujúce posielať užívateľom odmeny v kryptomenách

Po portáloch ako Reddit, kde je posielanie odmien v kryptomenách medzi užívateľmi v rámci portálu relatívne bežnou vecou, prichádza táto možnosť aj na Facebook.

Kategória: Webware Témy: facebook

Vývojár Alejandro Caballero na Reddite oznámil, že sociálna sieť Facebook schválila aplikácie, na ktorých pracoval so svojim tímom a slúžia na tipovanie, čiže odmeňovanie facebookových užívateľov v kryptomenách.

Prvou je Doge Tipping App a ako názov napovedá umožňuje zasielať odmeny odmeny v Dogecoinoch.

Druhou Facebookom schválenou aplikáciou je Multicoin Tipping App. V nej je možné posielať nasledovné kryptomeny: dogecoin, digibytes, einsteinium, fedoracoin, mintcoin, reddcoin, quark, worldcoin, vertcoin, karmacoin, earthcoin, trollcoin, HTMLcoin, donationcoin

Ohľadom podmienok fungovania aplikácie na Facebooku povedal pre portál Coindesk autor aplikácií nasledovné:

Posielanie odmien funguje z prostredia len určitých facebookom “odsúhlasených” skupín, ale akonáhle sa pridáte k jednej z nich, môžete posielať odmeny akejkoľvek osobe na Facebooku, bez ohľadu na to, či je to na Facebooku Váš priateľ alebo nie. Museli sme pridať fungovanie z prostredia skupín, pretože jedine tak mohla byť aplikácia schválená, pretože podporuje sociálnu interakciu bez nutnosti extra zásahov do bezpečnostných nastavení užívateľov a povoľovania tejto funkcionality.

Caballerov tím plánuje po tomto úspechu rozšíriť svoju platfomu z Facebooku aj na WordPress, Drupal, Joomla, Xenforo, PHPBB a ďalsie populárne CMS systémy a diskusné platformy.

Ako to teda funguje?

V schválených skupinách sú príspevky a komentáre automaticky prehliadané a pri osobách označených tagom na zaslanie odmeny, je tejto osobe priradená peňaženka s adresou, kde sa môže dostať cez túto aplikáciu a následne preposlať peniaze na svoj vlastný účet alebo poslať odmenu opäť niekomu inému.

Aby ste mohli začať, musíte aplikáciu autorizovať kliknutím na tlačítko “Connect now” na stránke aplikácie. Následne zvolíte “OK” a povolíte aplikácii prístup na váš účet.

Po pripojení dostanete peňaženku, na adresu ktorej si môžete zaslať dogecoiny v prípade Doge Tipping App alebo jednu z podporovaných kryptomien v prípade Multicoin Tipping App.

Následne môžete odoslať vašu odmenu z prostredia jednej z týchto schválených skupín:

Doge Tipping App skupiny

Multicoin Tipping App skupiny:

Samotný program, ktorý spracováva tipovanie a zasielanie odmien a správ facebookovým užívateľom nie je umiestnený na serveroch Facebooku (na Facebooku je iba prezentačná vrstva aplikácie), samotné “črevá” sídlia na serveroch http://www.whitepuma.net/ a využívajú softvér od LAVA SoftWorks s názvom SMTPing.

Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár