Marc Andreesen kritizuje Warrena Buffetta

Marc Andreesen, zakladateľ legendárnej softvérovej firmy Netscape, vracia úder investora Warrena Buffetta na adresu Bitcoinu.

Kategória: Vyjadrenia osobností Témy: Bitcoin investovanie kapitalizmus kryptomena Marc Andreesen USA Warren Buffett zlato

V nedávnom rozhovore na CNBC sa svetoznámy úspešný investor Warren Buffett vyjadril negatívne na adresu Bitcoinu a nazval ho fatamorgánou.

Aj keď je Buffett v tom čo robil a robí, teda investovanie do klasických investícií, profík, o jeho poznaní a orientácií vo svete technológií by som to už netvrdil. Nepoužíva totiž email a namiesto neho používa fax. O kryptografii a programovaní toho asi vie tiež pramálo.

Podobne ako ja to vidí aj Marc Andreesen, ktorý v roku 1991 vytvoril s jeho tímom prvý masovo používaný prehliadač webstránok na svete. Tým tímom bola dnes už legendárna firma Netscape Communications a spolu s Benom Horowitzom založil v roku 2009 investorskú firmu Andreesen Horowitz.

Marc Andreesen na jednej z jeho posledných prednášok, ktorých má v poslednej dobe veľmi veľa, pretože má v počítačovej komunite štatút legendy, odkázal Warrennovi Buffettovi, že:

“Percentuálne zastúpenie starých ľudí, ktorí nerozumejú technológiam a nadávajú na ne, je 100 percent.”

Následne ešte neskôr na margo tohto svojho vyjadrenia na adresu Warrena Buffetta v twitter správe doplnil, že:

“Ja osobne neviem nič o železniciach. Preto sa k ním nevyjadrujem.”

Aj keď je Warren Buffett v tom čo robí dobrý, pri Bitcoine mal byť viac zdržanlivý, keďže o technológiách vie toho pomenej a ide o verejne známeho človeka, na ktorého názor dá väčšina ľudí v biznise a mal by preto svoje slová k témam, o ktorých vie málo, brať trochu zodpovednejšie.

Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár