Finančný dozor v Singapure sa pripravuje na reguláciu kryptomien

Aj keď by sa mohlo po predchádzajúcich vyjadreniach zdať, že Singapur je rajom pre fanúšikov kryptomien, tak to tak celkom byť nakoniec nemusí.

Kategória: Politika a právo Témy: Ázia Bitcoin Dogecoin kryptomena Litecoin regulácia Singapur

Finančný dozor v Singapure vydal včera vyhlásenie, v ktorom predstavuje plány na reguláciu kryptomeny a dôvodom pre reguláciu je, ako už tradične, potencionálna možnosť prania špinavých peňazí a financovanie rôznych oblastí terorizmu.

V skratke v dokumente hovoria o tom, že všetky zmenárne, ktoré poskytujú prevody z kryptomeny na fiat menu alebo opačne, musia najprv získať a overiť identitu zákazníka. Každú podozrivú aktivitu budú musieť povinne hlásiť úradom.

Týmto sa prakticky dostanú na úroveň bánk, ktoré majú podobné povinnosti dané zákonom už teraz. Tu je konkrétna pasáž z dokumentu, ktorá hovorí o terorizme, praní špinavých peňazí a ochrane bitcoin investorov:

“Singapur, tak ako väčšina krajín, vo všeobecnosti nereguluje vo kryptomeny a ich používanie. Regulácia sa vzťahuje iba na zabránenie prania špinavých peňazí a terorizmu. Regulácia sa netýka určovania pravidiel ako majú transakcie prebiehať ani ako majú byť bitcoin burzy zabezpečené. Investori do kryptomien sa rovnako nemôžu spoliehať na ochranu ich investícií podľa zákona na ochranu investorov “Securities and Futures Act and the Financial Advisers Act”, ako je to garantované investorom, ktorí používajú fiat menu.”

Finančný dozor Singapuru dodáva, že tento momentálny stav regulácie okolo kryptomien sa bude ešte v Singapure vyvíjať a súčasný stav nie je definitívny.

Zdroj: http://www.mas.gov.sg/news-and-publications/press-releases/2014/mas-to-regulate-virtual-currency-intermediaries-for-money-laundering-and-terrorist-financing-risks.aspx
Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár