Ron Paul sa vyjadril proti regulácii Bitcoinu

Na svojom kanáli Ron Paul Channel sa Ron Paul vyjadril za to, aby vláda neregulovala Bitcoin a ďalšie kryptomeny.

Kategória: Vyjadrenia osobností Témy: Bitcoin kryptomena libertarianizmus regulácia Ron Paul RonPaulChannel RonPaulCoin štát USA

V osem minút trvajúcom videu na jeho kanáli a zároveň webstránke s názvom Ron Paul Channel, sa Ron Paul (bývalý kandidát na amerického prezidenta), vyjadril k zámerom vlády USA regulovať Bitcoin.

Vo svojom videu odmietol snahy vlády USA o reguláciu Bitcoinu a priznal, že sa diví aj ľuďom z bitcoin komunity, ktorí podporujú reguláciu. Pripomenul im krach búrz z roku 2000, 2008 a to, že vláda reguláciou deformuje trh a že by svoj názor na potrebu regulácie Bitcoinu mali ešte prehodnotiť.

Vyjadril sa aj k tomu, čo sa stalo Mt. Gox a tvrdí, že to nie je vo svete financií nič výnimočné a práve krachom by mal skončiť neúspech bánk alebo firiem. Nie ako sa to deje dnes, keď štát zachraňuje banky a veľké firmy, čím narúša trh a spôsobuje problémy ako je aj táto “kríza”, ktorá sa ťahá od roku 2008, respektíve jej začiatky siahajú ešte oveľa ďalej do minulosti.

Zakončil to tým, že ak má Bitcoin prežiť a dokázať svoje kvality, tak nech tak dokáže sám, bez zásahov a regulácií štátu, ktoré mu skôr uškodia ako pomôžu.

Video si môžete pozrieť na tomto linku.

 

Zdroj: http://www.ronpaulchannel.com/video/dont-ask-government-regulate-bitcoin
Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár