Cyperská univerzita navrhuje vláde transformovať Cyprus na svetové centrum bitcoin obchodu

Na Cypre, na rozdiel od Slovenska a ďalších európskych krajín, sa na Bitcoin nepozerajú ako na mor.

Kategória: Podnikanie Témy: banka Bitcoin Cyprus Európa kryptomena Neo & Bee trh univerzita

Na reddite bol uverejnený príspevok, kde sa uvádza, že Univerzita v Nikózii na Cypre je otvorená, spolu s prvou kamennou bitcoin bankou na svete Neo & Bee a dokonca aj štátnou burzou cenných papierov na Cypre, návrhu pre cyperskú vládu, aby sa Cyprus stal čím skôr centrálnym svetovým hubom pre bitcoin obchod a podnikanie.

Nižšie uvádzam krátky preklad časti prezentácie Dr. Christosa Vlachosa z tejto univerzity – text bol uverejnený v tomto reddit príspevku. Kompletný text návrhu v gréčtine nájdete tu.

Veríme, že Bitcoin ponúka významnú možnosť pre inováciu. Radi by sme videli ako Cyprus využíva svoj ľudský a akademický potenciál na to, aby sa stal pionierom v tejto oblasti.

Všetko čo od štátu pre uskutočnenie tohto zámeru potrebujeme, je vytvoriť regulačný systém pre bitcoin spoločnosti na Cypre.

Môžeme vytvoriť na Cypre úplne nové odvetvie založené na Bitcoine a kryptomenách.

Očakávame obrovské investície do tohto nového odvetvia zo zahraničia, veľké ročné zisky z obchodovania na Cyperskej burze a vytvoria sa takisto nové pracovné pozície.

A čo je najlepšie, je potrebná nulová investícia zo strany vlády.

Táto príležitosť tu nebude navždy. Už teraz uskutočňuje Singapur, Švajčiarsko a Dánsko podobné kroky.

Cyprus má síce trochu pochybnú minulosť, čo sa týka zmrazovania účtov a obmedzovania výberov z účtov, ale aj napriek tomu má táto krajina (teda aspoň jej grécky hovoriaca časť) šancu stať sa centrom alebo aspoň významným miestom pre spoločnosti obchodujúce s Bitcoinom alebo inými kryptomenami.

Verím, že táto správa by mohla vzbudiť aspoň malú nádej aj pre slovenských podnikateľov, ktorí pre nejasné zákony v Slovenskej republike, nemajú pre obchodovanie s bitcoinami v našej krajine na ružiach ustlané.

Zdroj: http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1zw6x1/university_of_nicosia_proposal_to_the_cyprus/
Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (1)

Pridaj komentár