Britský colný a daňový úrad neplánuje zdaňovať Bitcoin

V Británii sa nebude Bitcoin zdaňovať. Daňový úrad v tejto ostrovnej krajine od pôvodných plánov na zdanenie tejto kryptomeny upustil.

Kategória: Politika a právo Témy: Bitcoin Európa kryptomena Veľká Británia

V dôsledku krachu japonskej bitcoinovej burzy Mt. Gox zorganizoval Britský colný a daňový úrad (HMRC) stretnutie s britskými obchodníkmi, aby sa pokúsili vyriešiť problém zdaňovania Bitcoinu. Výsledok je, že z transakcií prostredníctvom kryptomeny Bitcoin nebude daňový úrad vyberať daň z pridanej hodnoty so sadzbou 20% a nebude zdaňovať ani marže.

Pôvodne totiž Bitcoin plánoval zdaniť, no po tlaku verejnosti a obchodníkov od toho nakoniec upustil. Úrad tiež uviedol, že daň pre spoločnosti, ako aj ďalšie dane bude naďalej vyberať. Tieto správy nekomentovali predstavitelia britského ministerstva financií.

Iba pripomeniem, že burza s kryptomenou Bitcoin Mt. Gox požiadala o ochranu pred veriteľmi a jej šéf Mark Karpeles sa na tlačovej konferencii v Tokiu ospravedlnil za zlyhanie spoločnosti. Podľa jeho hodnotenia, hlavnou príčinou bankrotu boli „slabé stránky jej systému“. O týchto technických problémoch sme na Kryptomene bližšie písali v tomto článku.

Zdroj: http://uk.reuters.com/article/2014/03/02/uk-bitcoin-britain-idUKBREA210UZ20140302
Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár