Juraj Bednár odpovedal v Hospodárskych novinách na otázky čitateľov

Na webe Hospodárskych novín prebehol chat s Jurajom Bednárom, ktorý je expertom na počítačovú bezpečnosť a jeden z mála ľudí na Slovensku, ktorí rozumejú Bitcoinu aj po technickej stránke a to aj na úrovni zdrojového kódu.

Kategória: Vyjadrenia osobností Témy: Bitcoin Juraj Bednár kryptomena Slovensko

Včera sa na webe Hospodárskych novín uskutočnil online rozhovor s Jurajom Bednárom, majiteľom spoločnosti Digmia, expertom na počítačovú bezpečnosť a kryptomenu Bitcoin. Ľudia mali možnosť položiť Jurajovi Bednárovi otázky od výmyslu sveta. A tak aj urobili.

Tradične ľudí zaujímala otázka ako sa k bitcoinom môže dostať normálny človek. Bednár viackrát spomenul dobré skúsenosti s používaním localbitcoins.com a predaja bitcoinov “z ruky do ruky” pri kávičke v reštaurácii, namiesto slepej dôvery “anonymným” užívateľom. Samozrejme, padla aj tradičná otázka “za milión”, aká je budúcnosť Bitcoinu a odpoveď Juraja bola krištáľovo vtipná.

Myslím, že je výborné, že ľuďom znovu pripomenul, že bitcoiny nie sú investícia, ale platidlo budúcnosti, respektíve technologická inovácia, ktorú už nejde vziať späť a bude sa ďalej rozvíjať, či sa to niekomu páči alebo nie. Ako, to rozhodnú ľudia. Tu by som chcel pochváliť aj redaktora, ktorý vyberal nadpis pre článok, v ktorom bol záznam z chatu uverejnený a takisto aj celé Hospodárske noviny, ktoré z veľkej trojky SME, Pravda, HN prinášajú (zatiaľ) asi najrelevantnejšie články ohľadom kryptomien.

Ak vás teda názory Juraja Bednára zaujímajú bližšie, tak si určite prečítajte kompletný záznam z chatu na webe hnonline.sk v tomto článku a dozviete sa okrem spomenutých vecí aj názory Juraja Bednára na projekt Bitcoin Trezor, “krach” burzy Mt.Gox alebo prečo považuje Bitcoin Foundation za irelevantný projekt a ďalšie zaujímavé informácie.

Zdroj: http://finweb.hnonline.sk/rozhovory-125/bitcoin-nie-je-investicia-je-to-platidlo-buducnosti-607064
Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár