Microsoft predbehol Google a integroval do vyhľadávača Bing prevody z a do Bitcoinu

Na nevôľu mnohých, Microsoft predstihol Google a integroval do svojho vyhľadávača Bing prevod ceny z a do Bitcoinu.

Kategória: Služby Témy: Bing Bitcoin Google kryptomena Microsoft vyhľadávanie

Ak zadáte do vyhľadávača Google:

0.38 btc to eur

alebo

0.35 bitcoins to €

prípadne naopak

100 euros to BTC

Dostanete niečo takéto.

results_google

 

Ale ak zadáte to isté do vyhľadávača Bing, dostanete nejaký takýto výsledok.

results_bing

V Bingu sa zobrazí ako úplne prvý výsledok vyhľadávania odpoveď na vašu otázku a to koľko je 100 euro v bitcoinoch, zatiaľ čo v Google sa nezobrazí žiaden prevod v reálnom čase.

Microsoft túto podporu predstavil v Bingu len pred pár dňami a na prevody z a do bitcoinov využíva aktuálne kurzy od spoločnosti Coinbase, ktorá prevádzkuje online bitcoinové peňaženky.

Google toto zatiaľ neumožňuje a aj napriek emailom spred mesiaca, kedy sa jeden človek rozhodol osloviť vedenie Google a napísal im, či uvažujú o nejakej implementácii Bitcoinu a jeden mu odpísal v zmysle, že tieto veci v Google pozorne sledujú, si nemyslím, že Google začne akceptovať Bitcoin v dohľadnej dobe.

Ešte doplním, že prevod z a do bitcoinov umožňuje už nejaký čas aj anonymnejší (v porovnaní s Google alebo Bingom) vyhľadávač DuckDuckGo (získal popularitu najmä v poslednej dobe po prevalení aféry s “odpočúvaním” internetu minulý rok), ktorý túto informáciu zobrazuje prostredníctvom integrácie “analytického” online systému Wolfram Alpha.

results_duckduckgo

Môj osobný tip je, že Microsoft bude akceptovať platby za bitcoin ako prvý z veľkej trojky Google, Apple, Microsoft. Prečo? Možno aj preto lebo Microsoft Research Group navrhovala vylepšenia Bitcoin protocolu komunite už najmenej dva roky dozadu. Napríklad navrhli pridať Sybil-proof systém do Bitcoinu, aby bol lepšie odolný voči útokom s “podvrhnutými” identitami. A ako prispel Google alebo Apple? Microsoft zatiaľ z týchto troch gigantov jasne vedie. Na druhej priečke je Google, ktorý rovnako ako Microsoft umožňuje v jeho online markete existenciu Bitcoin peňaženiek. A na poslednej priečke je Apple, ktorý bitcoiny nemusí a zakázal aj poslednú Bitcoin peňaženku v App Store.

Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár