Top 20 najbizarnejších kryptomien v roku 2014

Aké su najbizarnejšie kryptomeny, s ktorými sa môžete stretnúť na internete v roku 2014?

Kategória: TOP Témy: AnonCoin Bitcoin Dogecoin GOATcoin Huntercoin kryptomena Litecoin LOL NyanCoin ShitCoin Top

Kryptomeny vznikajú ako na bežiacom páse a to aj vďaka službám ako napríklad Coingen, čo je vlastne generátor kryptomeny, ktorý Vám za sumu 0,05 BTC vytvorí Vašu vlastnú kryptomenu založenú na algoritme sha-256 (Bitcoin derivát) alebo Scrypt (Litecoin derivát). Následne si na nejakom serveri spravíte pool a ostatné je iba otázkou vašich marketingových schopností.

Nie všetky kryptomeny sú vytvárané takýmto generátorom. Veľa ich je naozaj postavených na prerobenom kóde, ale väčšinou sa okrem počtu mincí a blokov líšia len veľmi málo.

Dnes sa pozrieme na dvadsať kryptomien, ktoré sú podľa mňa najbizarnejšími predstaviteľmi v stále sa rozrastajúcej rodine kryptomien. Tento článok nemá za účel podať detailné informácie o každej z uvedených alternatívnych kryptomien. Skôr ide o odľahčený rebríček najbizarnejších kryptomien podľa Kryptodžeka. Poďme na to.

 

tigercoin20. Tigercoin

Tigercoin je klasický príklad toho čo s človekom spraví pričasté čítanie diel od Rudyarda Kiplinga. Kniha džunglí mala pravdepodopne vplyv aj na autora kryptomeny Tigercoin a preto sa odhodlal k jej vytvoreniu. Zobral si kód Bitcoinu, urobil niekoľko úprav, skompiloval to a podarilo sa mu dokonca presvedčiť zopár zúfalcov a túto menu je dnes možné ťažiť.

Anoncoin-Crypto-of-the-Darknet19. AnonCoin

Asi všetci z vás zachytili správy o hnutí Anonymous, ktoré pozostáva z crackerov a hackerov, ktorí sa pokúšajú o možné aj nemožné prieniky do počítačových systémov. Znakom je anonymita a biela maska inšpirovaná filmom V ako Vendetta. AnonCoin tento trend nasleduje. Ide o vetvu Litecoinu, ktorá má navyše funkcie podporujúce zvýšenú anonymitu transakcií.

18. KittehCoinkittehcoin

Ľudia na internete majú radi mačky a existuje fúra stránok s obrázkami a videami, ktoré zabávajú návštevníkov. Prečo to neskúsiť aj vo svete kryptomien? KittehCoin je dôkaz, že to funguje a aj tento klon Litecoinu si dokáže v bizarnom svete altcoinov nájsť svoje miesto.

 

17. UfoCoinufocoin

Špeciálny agent Fox Mulder by bol touto menou určite nadšený. Jej slogan je: “Všade, kde je internet, tam môžete poslať alebo prijať UFO. Dokonca aj vo vesmíre. Samozrejme, ide o ďalší Litecoin klon a neprináša nič skutočne revolučné.

 

16. Diamonddiamond

Ľudia by mohli byť niekedy trochu kreatívnejší. Ak to neurobia, skončia ako Diamond. Nazvať kryptomenu po skutočnej “komodite”, s ktorou sa intenzívne obchoduje chce poriadnu úroveň odvahy alebo hlúposti?

 

15. PotCoinpotcoin

Táto kryptomena by aj napriek svojej bizarnosti mohla uspieť. Nedávne obštrukcie bánk v štáte Colorado v USA, ktoré odmietajú prijímať platby za marihuanu, aj keď je to tam už nejakú dobu legálne, by mohli časť kryptonadšencov primäť k adopcii tohto Litecoin klonu. Na rozdiel od predošlých piatich kryptomien (možno až na AnonCoin), má táto relatívne aktívnu komunitu.

ekrona14. Ekrona

Niekedy je návrat k tradíciám prospešný, ale v prípade elektronickej “koruny”, ktorú má táto kryptomena aj v logu je to viac než nepravdepodobné. Pôvodne bola inšpirovaná platidlom v Škandinávii a dnes chce osloviť celý svet. Výsledok ako to dopadne je viac-menej dopredu jasný. Alebo nie?

13. Huntercoinhuntercoin

Či ide o jeleňa, zlatú hrudu alebo virtuálnu mincu je nepodstatné. Takto to vidia aj tvorcovia tejto bizarnej kryptomeny s názvom Huntercoin. Ku cti im slúži, že prišli konečne s niečim novým. Mince ťažíte hraním hry v prostredí vašej peňaženky. Po zhliadnutí toho videa vám to bude azda jasnejšie. Určite ide o zaujímavý koncept, na ktorý sa pozrieme bližšie v samostatnom článku.

12. Galaxycoingalaxycoin

Kryptomena Galaxycoin už dnes nie je aktívna a o vývojároch nie je akosi počuť. Určite muselo ísť o fanúšikov firmy Apple, keď neuprednostnili našu galaxiu Mliečnu cestu, pred galaxiou Andromeda. Apple spopularizoval galaxiu Andromeda pre širokú verejnosť, keď ju vybral ako pozadie plochy v jej počítačoch. Ale ani tento podprahový kalkul nepomohol developerom k zachovaniu Galaxycoinu.

lebowskis11. Lebowskis

Lebowskis je poctou filmu Big Lebowski. Teda podľa autorov. Spoločnosť zodpovedná za marketing tohto filmu a dodržiavanie autorských práv, by tvrdila asi niečo iné. Okrem toho pre človeka, ktorý tento film nevidel, nemá cenu vysvetľovať zápletku, pretože je bizarná ako aj táto kryptomena. Kto chce môže si o deji filmu viac prečítať tu.

Zvýšných desať najbizarnejších kryptomien si môžete pozrieť v pokračovaní článku na ďalšej stránke.

Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (1)

Pridaj komentár