Bitcoin komunita momentálne prechádza mínovým poľom a koniec je v nedohľadne

Posledných pár dní nebolo pre Bitcoin vôbec priaznivých. Cena dramaticky klesla a situácia nevyzerá najlepšie.

Kategória: Názory a analýzy Témy: bezpečnosť Bitcoin kryptomena pokles ceny Silk Road sloboda USA

Cena za 1 bitcoin je v čase písania tohto článku 704 dolárov. Ide o dramatický pokles oproti 1000 dolárov za kus spred mesiaca. Čo môže za tento pokles?

Určite má svoj podiel znemožnenie výberov z účtu do 10. febrára 2014 na najväčšej bitcoinovej burze Mt.Gox v Tokiu, ktoré majitelia oznámili v tejto správe na ich webe. Ešte viac zneistili ľudí, ktorí už aj predtým poukazovali na problémy s transakciami na Mt.Gox. Dokonca sa objavili aj špekulácie, že Mt.Gox to zabalí, čo samozrejme Mt.Gox odmieta.

Ďalšou ranou bolo zatknutie viceprezidenta Bitcoin Foundation a šéfa burzy BitInstant, o ktorom sme písali v tomto článku. Momentálne je von na kauciu (v hodnote 1 000 000 dolárov), ale vyšetrovanie prebieha ďalej a svoju nevinu v prípade obvinenia z napomáhania pri distribúcii drog a praní špinavých peňazí bude ešte musieť pred súdom dokázať.

Aby toho nebolo málo, tak Apple zakázal na svojom App Store všetky aplikácie, ktoré umožňujú aktívne obchodovať, respektíve posielať alebo prijímať bitcoiny. Ako sa môžete dočítať v tomto našom článku, k dnešnému dňu už nenájdete v oficiálnom obchode žiadnu bitcoin peňaženku/klienta na iPhone alebo iPad, o nejakých aplikáciach na prevod tejto kryptomeny na inú FIAT menu ani nehovoriac.

Včera bolo v Rusku vydané ďalšie varovanie Centrálnou bankou Ruska ohľadom používania Bitcoinu a prakticky je každá banková transakcia, ktorá má nejaké Bitcoin prepojenie automaticky zaradená na zoznam podozrivých transakcií. Viac si o tom môžete prečítať v tomto našom článku.

Osobne si myslím, že tlak sa bude ešte stupňovať, čím viac sa budú veľké banky a “mocní” tohto sveta cítiť ohrození. Ako stojí v nadpise, bitcoin komunita momentálne prechádza mínovým poľom a koniec, ten je zatiaľ v nedohľadne.

Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár