Cenovky v obchodoch začnú zobrazovať cenu v bitcoinoch

Veľký problém pre kamenné predajne predstavuje vysoká nestálosť kurzu a tým pádom nemožnosť dať na cenovky okrem ceny v eurách alebo dolároch aj cenu v bitcoinoch. Toto sa asi začne našťastie postupne meniť.

Kategória: Hardware Témy: Bitcoin BitTag budúcnosť elektronická cenovka kryptomena obchod USA

Cenovka s názvom BitTag zobrazuje cenu výrobku, na ktorom je zavesená alebo pripnutá, v bitcoinoch. Ide o malú škatuľku, ktorá zákazníkovi zobrazuje názov výrobku, cenu v dolároch alebo inej FIAT mene a samozrejme cenu v bitcoinoch.

Vo vnútri sa ukrýva malý počítač a bluetooth zariadenie, pomocou ktorého sa dáta prenášajú do iPadu majiteľa, ktorý zároveň slúži aj na konfiguráciu cien pre jednotlivé BitTag cenovky.

Cena je aktualizovaná v pravidelných intervaloch z iPadu cez bluetooth a ak chce zákazník daný tovar kúpiť, tak iba týmto “zariadením”, respektíve elektronickou cenovkou, zatrasie a následne sa mu na displeji cenovky zobrazí vygenerovaný QR kód obsahujúci výrobok s cenou v čase zatrasenia. Tento kód zosníma mobilom a potvrdí transakciu.

Ide o výborný nápad a v horizonte 5 rokov už pôjde pravdepodobne o mainstream, no zatiaľ bude prekážkou vysoká cena bitcoin cenoviek BitTag, hlavne v predajniach, kde je výrobkov veľa a nie iba zopár.

Zdroj: http://bittag.net/
Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár