Bude NyanCoin druhý DogeCoin?

Bude stačiť, že je infantilnejší ako DogeCoin a je v 8-bitovej grafike?

Kategória: Technológie Témy: alternatíva Dogecoin kryptomena LOL NyanCoin OMG WTF

Všetci už vedia o Dogecoin, kryptomeny založenej na zábavnom obrázku psa japonskej rasy Shiba Inu s menom Kabosu. Takisto určite veľa ľudí zaregistrovalo rýchly vzostup a ešte rýchlejší pád Coinye West kryptomeny, o ktorom sme písali viackrát aj na našom webe. A možno zopár skutočným nadšencom hovorí niečo KittehCoin alebo PhilosopherStone. Ale čo NyanCoin?

Čím je NyanCoin výnimočný? Prečo by si človek mal stiahnuť aj peňaženku pre túto kryptomenu a začať ťažiť v poole alebo sám?

Možno Vás presvedčí, alebo naopak odradí, fakt, že ide o prvú oficiálne licencovanú kryptomenu. To znamená, že tvorca Nyan cat charakteru sa dohodol s autormi kryptomeny a tí môžu teraz využívať názvy, grafiku a ďalšie veci, ktoré súvisia s týmto bizarným charakterom.

Z technického hľadiska ide o derivát Litecoinu a nemá zmysel to nejak extra rozpytvávať, keďže je to v podstate identické ako Litecoin a kryptomena využíva Scrypt ako proof-of-work algoritmus.

Na konci bude 337 000 000 mincí. V súčasnosti je autormi tejto kryptomeny predťažené jedno percento z ich celkového počtu pre súťaže, rozdávanie, vývojárov a propagáciu. Skeptik by možno dodal, aj na kšeftovanie a rýchly predaj ľuďom, ktorí naletia.

Či už dáte NyanCoinu šancu alebo nie, v každom prípade ide o pozoruhodný pokus, kde bol prvýkrát využitý dlhodobo známy výtvor alebo osoba a zároveň došlo k vzájomnej dohode medzi autorom a programátormi aj na oficiálnej úrovni. Ak by niekto vytiahol na pľac Rona Paula, tak by som oponoval, že síce verejne podporil RonPaulCoin, ale o licencii nemôže byť reč. O Kanye Westovi nehovoriac. Ten na tvorcov poslal právnikov.

Linky:
http://nyancoin.org/
https://www.facebook.com/pages/Nyancoin/69757650695425
https://twitter.com/nyan_coin
http://www.reddit.com/r/nyancoins/

Na záver tu pridám ešte malú anketu, či táto kryptomena má podľa Vás po boku Dogecoinu šancu získať svoju stálu pozíciu alebo nie.

[yop_poll id=”2″]

Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár