Richard Branson z Virgin Galactics vidí v kryptomenách budúcnosť

Bitcoiny sú začiatok celosvetovej globálnej meny. To je tvrdenie Richarda Bransona, jedneho zo zakladateľov vesmírnej turistiky.

Dva dni dozadu sa Virgin Galactic podaril tretí nadzvukový suborbitálny testovací let jednej z jej lodí, ktoré budú turistom ponúkať aj za bitcoiny.

Aby sme teda boli presní, tak už dokoca aj ponúkli. Ako spomenul Richard Branson, šéf Virgin Galactic, v rozhovore pre CNBC, predali ich doteraz za bitcoiny sedem. Povedal, že ich spoločnosť chce umožniť aj ľuďom, ktorí disponujú väčším množstvom bitcoinov, zakúsiť to, čo sa doteraz podarilo iba ropným, mediálnym a iným magnátom.

V rozhovore sa ďalej vyjadril okrem kritiky ľudí, ktorí sa príliš zameriavajú na štvrťročné a krátkodobé výsledky firiem, namiesto rozhodnutí firiem a dopadu ich rohodnutí z dlhodobého hľadiska aj k bitcoinom a kryptomene ako myšlienke.

Tvrdí, že bitcoiny alebo iná kryptomena sa stane celosvetovou menou budúcnosti, či sa to niekomu páči alebo nie, pritom spomenul aj JPMorgan, jednu z desiatich najväčších finančných skupín na svete.

Dodáva, že nech už je za Bitcoinom ktokoľvek, tak ide o vynikajúci prvý krok k dosiahnutiu celosvetovej globálnej meny.

Ak by mal niekto k dispozícii 250,000 dolárov alebo nejakých 300 bitcoinov, tak si môžete prisadnúť do lietadla k postavičkám ako Lady Gaga, Justin Bieber, Leonardo DiCaprio alebo Ashton Kutcher. Títo už totiž letenku s Virgin Galactics zabookovanú majú.

Zdroj: http://www.cnbc.com/id/101361590
Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár