Prvý “obojsmerný” bankomat v Európe bude asi v Prahe

Súčasné Bitcoin bankomaty v Európe zatiaľ neumožňujú výber v hotovosti, ale iba vklad. To by sa malo ale čoskoro zmeniť.

Kategória: Firmy Témy: Bitcoin bankomat Česko EU Európa Marlyle Praha Robocoin

Už od apríla by podľa tvrdenia českej spoločnosti Marlyle s.r.o. mali byť spustené tri obojsmerné bankomaty od firmy RoboCoin Technologies LLC.

Automat od firmy Lamassu, ktorý bol koncom minulého roku umiestnený v Bratislave, umožnuje momentálne iba jednosmerný vklad v eurách, ktorý bude následne prekonvertovaný do bitcoinov na bitcoin adresu oskenovanú z QR kódu.

Robocoin bankomat, na rozdiel od Lamassu automatu, dokáže zákazníkovi peniaze v hotovosti aj vydať, takže ide o prvý “skutočný” bankomat a nie iba vkladový terminál ako ten od Lamassu.

Prvý automat by podľa Martina Stránskeho, jednateľa spoločnosti Marlyle, mal byť umiestnený od apríla v špecializovanom kontaktnom mieste v Prahe na Smíchově v Arbesově rezidencii (roh Arbesova nám. a ulice Elišky Peškové) a k dispozícií bude aj odborný personál, ktorý poradí ako postupovať.

Ďalšie dva bankomaty, ktoré má spoločnosť objednané, by mali byť umiestnené v Bratislave a Berlíne a neskôr plánuje spoločnosť Marlyle vytvoriť ešte väčšiu sieť bankomatov a služieb.

Na záver len dodám, že cena za obojsmerný (vklad aj výber) Robocoin automat je zhruba 5-krát vyššia ako cena za jednosmerný (iba vklad) Lamassu bankomat, ktorý stojí okolo 5000 dolárov.

Zdroj: http://www.marlyle.cz/uvodni-strana/aktuality/prvni-evropsky-robocoin-muze-byt-v-praze/
Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár