Budú v budúcnosti výhercom posielať rádia výhry v súťaži rádiovým signálom?

Môže sa to zdať ako sci-fi, ale v kanadskom rádiu CBC KW sa to stalo skutočnosťou.

Kategória: Spoločnosť a štýl Témy: Bitcoin kryptomena rádio USA

CBC Kitchener-Waterloo je kanadská verejná rozhlasová stanica z Ontária, ktorá sa ako prvá verejná stanica na svete odhodlala na poslanie výhry v súťaži, ktorá bola v kryptomene, cez rádiové vlny.

Bitcoiny v hodnote 0.05 BTC sa podarili poslať cez rádiové vlny výhercovi, ktorým bol Chris Skory z Rockland County (štát New York, USA) a to aj napriek absencii pozitívnych myšlienok Silvie Šuvadovej.

A ako to funguje? Ak ste niekedy počuli zvuk z audio kaziet, na ktorých boli počítačové hry pre 8-bitové počítače, tak niečo podobné bolo vysielané v rádiu a výhercovi stačilo použiť aplikáciu známu ako chirp.io, ktorá tento pípajúci zvukový signál rozkódovala.

Tu len pripomeniem, že rádiový signál sa v našej atmosfére šíri v podstate takmer rýchlosťou svetla. K výraznemu spomaleniu potom dochádza hlavne v súčiastkach príjmača. Ale aj napriek tomu pôjde hlavne s príchodom decentralizovaného internetu, ktorý príde v prebehu piatich až desiatich rokov, o jeden z veľmi významných a rýchlych spôsobov širenia nielen Bitcoin platieb.

Zdroj: http://www.cbc.ca/news/canada/kitchener-waterloo/cbc-kw-sends-bitcoin-over-the-airwaves-1.2503580
Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár