Hardvérová Bitcoin peňaženka na solárne batérie

Butterfly Labs predstavil nový model hardvérovej Bitcoin peňaženky BitSafe. Prináša množstvo inovatívnych noviniek pre používateľov.

Kategória: Hardware Témy: bezpečnosť Bitcoin peňaženka BitSafe Butterfly Labs kryptomena

Firma ButterflyLabs, ktorá sa zaoberá tvorbou hardvéru, ktorý súvisí s ťažbou kryptomien, svoje portfólio rozšírila aj na bežných spotrebiteľov, ktorým sa doma v pivnici alebo kumbále neozýva hukot ventilátorov ťažobných kariet.

Na tohtoročnom CESe, ktorý sa uskutočnil v Las Vegas minulý týždeň, predstavili okrem nových kariet na ťažbu bitcoinov aj prenosnú hardvérovú peňaženku s názvom BitSafe Hardware Wallet.

Vyzerá ako trochu prerastená kreditná karta s displejom. K počítaču alebo inému zariadeniu je ju možné pripojiť klasicky cez USB kábel. V hre je podľa výrobcov aj bezdrôtové bluetooth, ale pravdepodobne váhajú kvôli bezpečnostným rizikám spojeným s bezdrôtovým prenosom. Takisto by to nepridalo ani výdrži batérie zariadenia.

Čo túto peňaženku robí výnimočnou je zdroj napájania, ktorým sú malé solárne panely na zadnej stráne zariadenia. Výrobcovia deklarujú, že aj keď je možné nabíjať peňaženku aj cez USB kábel, ale pokiaľ bude táto panelmi na dennom svetle aspoň občas a nebudete ju nosiť stále vo vrecku nohavíc, tak nabíjanie cez USB nebude vôbec potrebné.

Peňaženka funguje tak, že sú na nej uložené privátne kľúče, a tieto neukazuje nikdy zariadeniam (počítač, tablet, mobil…), ku ktorým ju pripojíte. Dokonca je toto zariadenie vraj imúnne voči malvéru a vírusom, ktoré sa na BitSafe môžu dostať, pretože má fungovať akési overovanie (niečo ako smska alebo grid karta v internetbankingu) v spolupráci s prevádzkovateľmi Blockchainu. Samozrejme, toto tvrdenie treba brať s rezervou. Bližšie informácie ako tento mechanizmus funguje firma určite prezradí neskôr.

Peňaženka by mala byť odolná voči náhodnému poliatiu vodou a podporuje aj zálohu na mikro SD kartu.

V neposlednom rade poteší aj možnosť pripojiť k zariadeniu aj kameru na skenovanie QR kódov pre Lamassu bankomaty prípadne transakcie medzi dvoma peňaženkami navzájom, kedy si oskenujú vzájomné QR kódy (z displeja zariadenia alebo vytlačené na klasickom papieri). Týmto odpadá trápne rozmieňanie bankoviek, ak sa chcete so známym vyrovnať za večeru v podniku. Prosto mu pošlete sumu priamo z peňaženky na peňaženku. Už žiadne mince porozkladané po stole alebo otázky či má dotyčný vydať z 50-eurovej bankovky.

Síce túto peňaženku ešte nie je možné objednať, no v porovnaní s hardvérovou peňaženkou Cold Pi postavenej na amatérskom hobby počítači Raspberry Pi, o ktorej sme písali nedávno v tomto článku, bude bude cena celkom prijateľná, a to okolo 150 dolárov. Časom ale cena pôjde určite dole a pravdepodobne klesne aj pod hranicu 100 dolárov.

Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár