Coinye West alebo ako na online marketing rapovej hviezdy

Popis tejto kryptomeny na stránke autora začína takto: “No screwed up fake “fair” launches, shyster devs, muted channels, and f**ked up wallets.”

Kategória: Technológie Témy: Coinye West Kanye West kryptomena LOL OMG WTF

Kanye West začínal ako producent elektronickej hudby. Konkrétne mu ulahodil žáner rap. Potom začal písať texty, ale kvôli jeho smiešnemu hlasu (to o sebe uviedol on sám) sa radšej venoval ghostwritingu. Po niekoľkých rokoch sa odhodlal k tomu nahrávať na mikrofón a tu nastal problém. Jeho hudba sa mu občas podarí, ale jeho rap, v jeho podaní skôr prednes, ktorý mi stále do dnešného dňa neznie ako rap, ale ako hlas nejakého priškripnutého pedofila pred samovraždou, je katastrofa. Je úsmevné prečo ho toľko Američanov a Neameričanov žerie. Ved posúďte jeho prednes napríklad tu a potom si pustite toto od druhej minuty (a to Black Thought a Kaney West spolu viac-krát spolupracovali v duchu hesla: “Protiklady sa krátkodobo priťahujú, ale dlhodobo nenávidia.”).

Toľko na úvod do problematiky s menom Kanye West a teraz už k jeho marketingovému derivátu Coiney West, o ktorom sa tvrdí, že je to dielo jeho fanúšikov. Toto vie samozrejme potvrdiť alebo vyvrátiť len Kanye West a jeho marketingový team.

V čom je teda  kryptomena “Coinye” iná od zvyšku krypto-populácie? Okrem faktu, že je po Dogecoine (inšpirovaný psom menom Kabosu) asi prvou známejšou kryptomenou postavenou na “celebrite”?

Ide už ako klasicky o Litecoin derivát postavený na scrypte a okrem názvu by mal byť lákadlom zjednotený software na ťažbu s peňaženkou v akejsi lepšej user friendly forme akou toho je doteraz u súčasných kryptomien. Aj keď taký Megacoin má podľa mňa tiež celkom user friendly rozhranie a je to všetko v jednom balení. Počet coinov, má byť mimochodom 66,666,666,666 (ako inak, nech konšpirátory robia na blogoch a vlogoch promo zadarmo).

Autori to celé plánujú spustiť 11. januára a vraj by nemalo byť nič predťažené. Veď uvidíme. Osobne si myslím, že ide o marketing pre Def Jam a Universal Music Group alebo snahu niekoho sa nabaliť predajom coinov z tejto kryptomeny fanúšikom tohoto rapového tragikomika.

Rozlúčime sa samozrejme klasickou Kaneyho hláškou (s ktorou kupodivu súhlasím, ale ktorú by som ešte rozšíril na takmer celú populáciu), že “George Bush doesn’t care about black people.”

Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár