V USA vyňali ťažiteľov kryptomeny pre osobnú potrebu spod povinnosti registrácie pre obchodovanie s peniazmi

Dolovači kryptomeny v USA si nateraz môžu vydýchnuť. Nemusia sa registrovať ako finančná inštitúcia obchodujúca s peniazmi.

Kategória: Politika a právo Témy: Bitcoin FinCEN kryptomena Litecoin USA

Ťažitelia kryptomeny v USA, ktorí ťažia túto menu “pre osobnú potrebu” sa nemusia registrovať ako spoločnosti obchodujúce s peniazmi (Money Services Business) na Úrade pre boj s finančnou kriminalitou (US Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN)).

Mnohí menší dolovači kryptomeny si vydýchli, pretože v opačnom prípade by museli absolvovať audit a ďalšie byrokratické úkony, ktoré by im skomplikovali, ak nie úplne znemožnili, ich podnikanie.

A čo alebo kto bol iniciátorom takéhoto rozhodnutia? Ako v mnohých prípadoch, aj tu prišiel podnet na vyjasnenie situácie zvonka. Spoločnosť Atlantic City Bitcoin, ktorá ťaží v New Jersey bitcoiny pomocou vlastných sústav zložených z veľkého množstva ASIC minerov, podala žiadosť o vyjadrenie, či môže ťažiť bitcoiny pre svoju potrebu a ďalej s nimi operovať.

Odpoveď bola v ich prípade kladná a nemusia sa registrovať ako Money Services Business. Či bude odpoveď rovnako kladná aj v prípade ďalších spoločností, nie je vôbec isté. Závisí to prípad od prípadu. Ale v každom prípade ide o precedens a malo by sa na neho prihliadať aj v ďalších rozhodnutiach.

Tu je znenie rozhodnutia FinCEN v anglickom originále:

To the extent that a user mines Bitcoin and uses the Bitcoin solely for the user’s own purposes and not for the benefit of another, the user isnot an MSB under FinCEN’s regulations, because these activities involve neither “acceptance” nor “transmission” of the convertible virtual currency and are not the transmission of funds within the meaning of the Rule. This is the case whether the user mining and using the Bitcoin is an individual or a corporation, and whether the user is purchasing goods or services for the user’s own use, paying debts previously incurred in the ordinary course of business, or (in the case of a corporate user) making distributions to shareholders. Activities that, in and of themselves, do not constitute accepting and transmitting currency, funds or the value of funds, are activities that do not fit within the definition of “money transmission services” and therefore are not subject to FinCEN’s registration, reporting, and recordkeeping regulations for MSBs…

FinCEN therefore concludes that, under the facts you have provided, Atlantic would be a user of Bitcoin, and not an MSB, to the extent that it uses Bitcoin it has mined: (a) to pay for the purchase of goods or services, pay debts it has previously incurred (including debts to its owner(s)), or make distributions to owners; or (b) to purchase real currency or another convertible virtual currency, so long as the real currency or other convertible virtual currency is used solely in order to make payments (as set forth above) or for Atlantic’s own investment purposes. Milly Bitcoin’s Mining Rig

Zdroj: cointext.com
Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (1)