Kryptomena môže pomôcť dramaticky znížiť počet bezdomovcov

Aj keď banky, veľké korporácie a vlády vidia v kryptomene svojho hlavného nepriateľa, pravdou ostáva, že si za súčasný stav môžu samy.

Kategória: Názory a analýzy Témy: anarchizmus Bitcoin kapitalizmus kryptomena Litecoin nezamestnanosť štát USA

Byrokracia, ktorá je potrebná na získanie zamestnania a peňazí, ktoré sú esenciálne na prežitie vo svete, v ktorom momentálne žijeme (ak teda nerátame spoločenstvá ľudí žijúce v odľahlých oblastiach tajgy alebo pralesa) otvorila cestu kryptomenám ako Bitcoin, Litecoin, Feathercoin a ďalším.

Bez zbytočných úkonov je možné vďaka kryptomenám začať okamžite prijímať platby za tovar alebo služby. Všetko bez zriaďovacích poplatkov, nekonečných formulárov, hraníc a rozdielov medzi štátmi, poplatkov za vedenie účtu a ďalšieho balastu, ktorý je hlavný dôvod prečo tu kryptomena ostane a bude rozkvitať.

Áno, je tu aj zopár negatív ako napríklad nemožnosť zaručiť reklamáciu transakcií, častá fluktuácia kryptomeny a absencia veľkých hráčov, ktorí zaručia prežitie fenoménu s názvom kryptomena.

V konečnom dôsledku, ale prevážia pozitíva a tými sú eliminácia hraníc medzi štátmi (John Lennon by bol určite šťastný, aj keď ešte šťastnejší by bol, ak by peniaze neexistovali vôbec) a jej platnosť na celej našej planéte, bez kontroly vlád, bánk, korporácií a ďalších “regulačných elementov”.

Priame posielanie kryptomeny z jednej adresy na druhú je prakticky zadarmo. Existujú samozrejme aj služby ako BitPay, ktoré dávajú človeku za paušálny mesačný poplatok určité možnosti navyše. Ide napríklad o integráciu platobnej brány do e-shopu a podobne, ale poplatok za transakcie je stále nulový. Pre porovnanie taký PayPal inkasuje minimálne 3% z transakcie.

O anonymite (samozrejme je to relatívne a pri obchode s drogami, zbraňami a pod. si príslušné bezpečnostné agentúry nájdu spôsob ako človeka identifikovať), rýchlosti transakcií a eliminácií tretích strán pri jednoduchých obchodoch nehovoriac.

Prečo tieto veci spomínam v súvislosti s bezdomovcami? Myslím si, že práve jednoduchosť platieb prostredníctvom kryptomeny je cesta ako dostať týchto ľudí z ulice a dať im aspoň nejaký príjem.

Práca, správa projektov a webstránok v online svete rastie dramatickým tempom a ľudia sú aj napriek automatizácii stále viac a viac potrební. Nie všetky online činnosti si vyžadujú senior PHP programátora. Občas je potrebný aj moderátor diskusného fóra alebo autor popisov k produktom a podobne.

Samozrejme nejde iba o online prácu, ale táto je zatiaľ stále ľahšie realizovateľná  kvôli byrokracii štátneho aparátu.

Príkladom z praxe nech je prípad z Floridy v USA, kde sa vďaka kryptomene podarilo dostať mnoho bezdomovcov na nohy a začleniť ich do pracovného procesu. Aj toto je príklad, že kryptomena môže výrazne znížiť počet bezdomovcov a ľudí bez práce. Ostáva otázka, kedy a či vôbec sa do vedenia štátov dostanú ľudia, ktorí budú vidieť ďalej než na ďalšie stretnutie so svojou milenkou na jachte v Monaku.

 

Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár