Bitcoin online zmenárne v Indii boli prinútené vládou ukončiť svoju činnosť

Vlády po celom svete sa začínajú prebúdzať k životu. Čo ale nasleduje po tomto prebudení, nie je pravdepodobne dielom racionálneho uvažovania, ale skôr neohrabané máchanie rukami v snahe zhodiť zo stola čím viac pohárov.

Kategória: Politika a právo Témy: Bitcoin BuySellBitCo.in India kryptomena

Po Číne prichádza na radu aj Indická vláda. Iba dva dni po upozornení Indickej banky (Reserve Bank of India) na riziká obchodovania s Bitcoinom a ostatnými kryptomenami sa indická vláda odhodlala vo štvrtok (26.12.2013) na radikálny krok. Zakázala kúpu a predaj krptomien a de facto tým zrušila najpopulárnejšiu a najväčšiu indickú bitcoin zmenáreň BuySellBitCo.in.

Nasledovala zmenáreň INBRTC a ďalšie. Tieto budú pravdepodobne teraz čakať aj súdne spory a ako informovala verejnosť zmenáreň BuySellBitCo.in na svojich stránkach, hľadajú momentálne obchodný model, ktorý bude v súlade s právom Indie a novými pravidlami.

Či sa im to podarí vyriešiť bez relokácie do inej krajiny, je zatiaľ nejasné. Ale skôr je pravdepodobné, že budú tieto online zmenárne kryptomeny musieť migrovať za lepšími zajtrajškami niekam k susedom.

 

Zdroj: The Hindu
Ak Vás článok zaujal, podporte autora článku, ďakujeme.
KOMENTÁRE (0)

Pridaj komentár